toggle menu
Argentinien, Primera B Nacional, 2018/2019
16.02.2019
Independiente Rivadavia 0 : 0 Deportivo Morón
02:00
Club Almagro 0 : 0 Gimnasia Mendoza
02:00
Central Córdoba SdE 0 : 0 Villa Dálmine
02:00
Olimpo 0 : 0 CA Defensores de Belgrano
02:00
Sarmiento 0 : 0 Mitre Santiago d. Estero
02:00
CA Los Andes 0 : 0 Agropecuario
02:00
Atlético Rafaela 0 : 0 Arsenal Sarandí
02:00
CA Brown de Adrogué 0 : 0 Temperley
02:00
Guillermo Brown 0 : 0 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
02:00
CA Nueva Chicago 0 : 0 Deportivo Santamarina
02:00
Quilmes 0 : 0 CA Chacarita Juniors
02:00
11.02.2019
Mitre Santiago d. Estero 0 : 0 Quilmes
04:00
Agropecuario 0 : 0 Atlético Rafaela
02:00
Instituto AC Córdoba 0 : 0 CA Brown de Adrogué
01:00
Temperley 0 : 0 Sarmiento
00:00
10.02.2019
Platense 0 : 0 Club Almagro
23:00
Arsenal Sarandí 0 : 0 Olimpo
23:00
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 0 : 0 CA Nueva Chicago
23:00
CA Chacarita Juniors 0 : 0 Independiente Rivadavia
01:05
Gimnasia Mendoza 0 : 0 Central Córdoba SdE
00:00
09.02.2019
Villa Dálmine 0 : 0 CA Los Andes
23:00
CA Defensores de Belgrano 0 : 0 Guillermo Brown
23:00
Deportivo Santamarina 0 : 0 Club Ferro Carril Oeste
02:30
05.02.2019
Sarmiento 1 : 1 Instituto AC Córdoba
02:05
04.02.2019
Olimpo 1 : 0 Agropecuario
03:00
Independiente Rivadavia 0 : 1 Mitre Santiago d. Estero
01:30
03.02.2019
Guillermo Brown 0 : 2 Arsenal Sarandí
23:00
Central Córdoba SdE 1 : 0 Platense
04:00
Quilmes 1 : 1 Temperley
01:10
02.02.2019
CA Brown de Adrogué 1 : 1 Deportivo Santamarina
23:00
CA Nueva Chicago 0 : 0 CA Defensores de Belgrano
23:00
Deportivo Morón 0 : 0 CA Chacarita Juniors
23:00
Club Ferro Carril Oeste 1 : 2 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
23:00
Atlético Rafaela 0 : 1 Villa Dálmine
03:00
CA Los Andes 2 : 2 Gimnasia Mendoza
02:00
13.12.2018
CA Defensores de Belgrano 0 : 0 Temperley
02:05
12.12.2018
Deportivo Santamarina 0 : 1 Sarmiento
03:05
11.12.2018
Mitre Santiago d. Estero 1 : 0 Deportivo Morón
04:00
Arsenal Sarandí 2 : 0 CA Nueva Chicago
03:05
10.12.2018
Club Almagro 1 : 3 Central Córdoba SdE
23:00
Instituto AC Córdoba 1 : 1 Quilmes
02:00
Gimnasia Mendoza 2 : 1 Atlético Rafaela
00:00
09.12.2018
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 2 : 0 CA Brown de Adrogué
03:00
Agropecuario 0 : 0 Guillermo Brown
02:00
08.12.2018
Platense 0 : 1 CA Los Andes
23:05
Villa Dálmine 1 : 0 Olimpo
23:00
CA Defensores de Belgrano 2 : 0 Club Ferro Carril Oeste
02:05
Temperley 2 : 0 Independiente Rivadavia
01:00
05.12.2018
CA Chacarita Juniors 0 : 2 Mitre Santiago d. Estero
03:05
03.12.2018
Atlético Rafaela 1 : 1 Platense
01:05
Club Ferro Carril Oeste 2 : 1 Arsenal Sarandí
01:00
Olimpo 1 : 1 Gimnasia Mendoza
00:00
02.12.2018
CA Brown de Adrogué 1 : 1 CA Defensores de Belgrano
23:00
Deportivo Morón 1 : 3 Temperley
23:00
Quilmes 0 : 0 Deportivo Santamarina
23:00
Independiente Rivadavia 2 : 0 Instituto AC Córdoba
01:10
01.12.2018
Sarmiento 1 : 1 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
23:05
CA Los Andes 0 : 1 Club Almagro
02:00
28.11.2018
CA Brown de Adrogué 0 : 0 Agropecuario
23:00
Temperley 0 : 0 CA Chacarita Juniors
03:05
27.11.2018
CA Defensores de Belgrano 0 : 0 Sarmiento
03:05
Deportivo Santamarina 0 : 0 Independiente Rivadavia
02:30
26.11.2018
Agropecuario 2 : 1 Club Ferro Carril Oeste
02:00
Villa Dálmine 3 : 1 CA Nueva Chicago
01:05
Instituto AC Córdoba 0 : 2 Deportivo Morón
01:00
25.11.2018
Gimnasia Mendoza 2 : 1 Guillermo Brown
23:30
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 0 : 0 Quilmes
23:00
Platense 2 : 1 Olimpo
23:00
Club Almagro 1 : 0 Atlético Rafaela
23:00
Arsenal Sarandí 2 : 1 CA Brown de Adrogué
03:00
24.11.2018
Central Córdoba SdE 1 : 0 CA Los Andes
04:00
19.11.2018
Deportivo Morón 2 : 0 Deportivo Santamarina
23:00
CA Nueva Chicago 1 : 0 Agropecuario
23:00
CA Chacarita Juniors 1 : 0 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
01:15
18.11.2018
Guillermo Brown 2 : 2 Villa Dálmine
23:00
17.11.2018
Club Ferro Carril Oeste 1 : 3 Central Córdoba SdE
23:00
14.11.2018
Sarmiento 2 : 0 Arsenal Sarandí
02:00
13.11.2018
Olimpo 2 : 0 Club Almagro
03:05
Quilmes 1 : 2 CA Defensores de Belgrano
02:00
Club Ferro Carril Oeste 2 : 0 Villa Dálmine
02:00
12.11.2018
CA Nueva Chicago 4 : 1 Gimnasia Mendoza
21:30
Mitre Santiago d. Estero 2 : 1 Temperley
02:00
Independiente Rivadavia 3 : 1 Gimnasia y Esgrima de Jujuy
01:30
11.11.2018
Guillermo Brown 0 : 0 Platense
22:00
10.11.2018
CA Chacarita Juniors 2 : 2 Instituto AC Córdoba
20:00
Atlético Rafaela 2 : 2 Central Córdoba SdE
03:00
06.11.2018
Agropecuario 0 : 0 Sarmiento
03:05
Deportivo Santamarina 2 : 0 CA Chacarita Juniors
02:00
05.11.2018
Club Almagro 1 : 1 Guillermo Brown
21:30
Arsenal Sarandí 4 : 1 Quilmes
21:30
Central Córdoba SdE 1 : 1 Olimpo
00:00
04.11.2018
Gimnasia y Esgrima de Jujuy 1 : 1 Deportivo Morón
23:00
Gimnasia Mendoza 3 : 1 Club Ferro Carril Oeste
22:30
Platense 3 : 0 CA Nueva Chicago
21:10
03.11.2018
CA Los Andes 0 : 2 Atlético Rafaela
21:30
CA Defensores de Belgrano 1 : 1 Independiente Rivadavia
20:30
Villa Dálmine 0 : 0 CA Brown de Adrogué
03:05
Instituto AC Córdoba 1 : 0 Mitre Santiago d. Estero
03:00
31.10.2018
Quilmes 0 : 1 Agropecuario
01:30
29.10.2018
Deportivo Morón 1 : 1 CA Defensores de Belgrano
21:30